SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE

Sürdürülebilirlik

Moda dünyası tekstil ve hazır giyim sektörünün etrafında dönüyor. Doğayı ve dünyayı düşünen teknolojiler ve yenilikler sürdürülebilir üretim için gereklidir. Sürdürülebilir hazır giyim ürünleri ile dünyamız yeşeriyor. Bir yandan tüketirken bir yandan dünyayı iyileştirmek mümkün mü diye sorabilirsiniz. Sürdürülebilirlik bir yandan tüketirken bir yandan da tüketilen malzemelerin geri dönüşümünü sağlamaktır. Küresel ısınmanın oldukça ilerlediği günümüzde sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanmamız ve sürdürülebilir projelere yönelmemiz gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.

Sürdürülebilirlik geri dönüşümün en önemli adımıdır. Günümüzde doğal kaynakların bilinçsizce kullanılması ile birlikte kaynaklarımız giderek azalmaktadır. Geri dönüşümü mümkün olmayan malzemelerin kullanımının artması ile birlikte doğamız hızlıca kirlenirken gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmamızın imkanı kalmıyor. Sürdürülebilirlik insanların çabaları ile gerçekleşen bir olgudur. Geri dönüşümü mümkün malzemeler kullandıkça sürdürülebilir bir dünyaya o kadar yakınlaşmış oluruz.

SOSYAL
UYGUNLUK

SÜRDÜRÜLEBİLİR
ÇEVRE

ÜRÜN SAĞLIĞI
GÜVENLİĞİ

SÜRDÜRÜLEBİLİR
TEDARİK ZİNCİRİ

Sürdürülebilir bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz.

KEREM MODA

Yeniden Kullanılabilir ve Geri Dönüştürülebilir malzemeler kullanarak üretim yaparsak sürdürülebilir bir dünyada yaşama olanağımız o kadar artar. Kerem Moda Tekstil A.Ş olarak sürdürülebilir hazır giyim imalatı yapıyoruz. Üretimde kullandığımız ve artan kumaş parçalarını geri dönüşüme gönderiyoruz. Elektrik enerjisinden tasarruf yapmak için gerekli olan sistemleri kullanıyoruz. Yani sürdürülebilir hazır giyim modası için gereken tüm önlemleri alıyoruz. Biz de dünyamızın ve çocuklarımızın geleceğini düşünerek sürdürülebilir bir dünyada yaşamak için çalışıyoruz.

İşte sürdürülebilirlik kapsamında Kerem Moda’nın Çalışmaları;

  • Güneş panelleri kullanarak güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretiyoruz. Bu sayede CO2 salınımını azaltıyoruz.
  • Güneş panellerinden sıcak su üretiyor ve doğalgaz kullanımını azaltıyoruz.
  • Su tüketimini kontrole etmek amacı ile dijital su sayaçları kullanıyoruz.
  • Enerji tüketimini minimum seviyede tutmak için Machine Learning teknolojisi kullanıyoruz.
  • Dikiş makinelerimizde servo motor kullanarak enerji tasarrufu sağlıyoruz.
  • Yağmur sularını geri dönüşümle tekrar kullanıma açıyoruz.
  • Otomatik su sebilleri ile su israfını önlüyoruz.

Kerem Moda Tekstil A.Ş olarak dünyamızı ve çocuklarımızın geleceğini düşünüyoruz. Bizden sonraki nesle daha yaşanabilir ve sağlıklı bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Geri dönüştürülmüş hazır giyim teknolojisi ile sizlere israf yapmadan kaliteli ürünler üretiyoruz. Kadın, erkek, çocuk ve bebek giyim ürünlerini en az sentetik malzeme kullanarak en dayanıklı şekilde üretiyoruz. Türkiye’den tüm dünyaya ihracat yaparak başarımızı kanıtladığımızı düşünüyoruz. Özellikle Avrupa merkezli çalıştığımız bir çok firma bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Sürdürülebilir bir dünya için yanınızdayız.

TOP